میزان رطوبت مناسب یو پی اس

میزان رطوبت مناسب یو پی اس

- مشکلات برق شهری
- پارازیت خط
- اختلال الکترومغناطیسی (EMI)
- افزایش ولتاژ لحظه‌ای (Surge)
- اثرات ناشی از رعد‌و‌برق به خط
- افت ولتاژ لحظه‌ای (sag)
- قطع برق-خاموشی (blackout)
- افت طولانی ولتاژ (brownout)
- نوسانات فرکانسی
- اعوجاج ناشی از سوییچینگ (Switching transient)
- افزایش سریع و ناگهانی ولتاژ
- هارمونیک

همانند آنچه که در بخش درجه حرارت بیان شد، کامپیوترها ترجیح میدهند که در رطوبت معتدل کار کنند. کامپیوترها به مقوله رطوبت مانند دما حساس نیستند ولی به هر حال از رطوبت تاثیر میپذیرند. واضح است که کامپیوتر و رطوبت با یکدیگر مخلوط نمیشوند! شما باید کامپیوتر خود را خشک نگه دارید. به این معنا که آن را از محلها و اشیائی که ممکن است باعث مرطوب شدن آن شود دور نگه دارید. بعنوان مثال، واضح است که نباید کامپیوتر خود را در حمام یا آشپزخانه قرار دهید.
 
مثال دیگری که شاید واضح نباشد اینست که کامپیوتر خود را نزدیک پنجره ای که زیاد باز و بسته میشود قرار ندهید، مراقبت کنید که آشامیدنی و چیزهایی نظیر آن را در مجاورت pc قرار ندهید زیرا ممکن است روی آن بریزد و موجب خسارت دیدن کامپیوتر شود.
 
تا آنجایی که به آب و هوا مربوط است استفاده از کامپیوتر در یک محیط مرطوب میتواند مشکل آفرین باشد ولی فقط اگر محیط بشدت مرطوب باشد. چند شب و روز گرم اهمیت ندارد ولی استفاده از کامپیوتر در یک محیط باران زای استوایی مقوله ای کاملاً متفاوت است. رطوبت باعث خوردگی میشود و ریسک ایجاد میعان را که میتواند باعث تخریب کامپیوتر شود بالا میبرد. همچنین باعث میشود که سرد کردن کامپیوتر بسیار مشکل گردد.
 
از طرف دیگر هوای بسیار خشک نیز میتواند به دو طریق مشکل ساز باشد. اول اینکه مقدار الکتریسیته ساکن موجود در فضا را بیشتر میکند که میتواند احتمال تخلیه الکتریکی را بیشتر کند و دوم اینکه سرعت فرسوده شدن اجزایی را که درطول زمان خشک میشوند (مانند لاستیکهای چرخنده درپرینترهای لیزری) افزایش میدهد.
 
بالاخره رطوبت، مشکلات ناشی از تغییر سریع آب و هوا را بیشتر میکند (انتقال از یک محیط سرد به یک محیط گرم میتواند موجب میعان شود) به همین خاطر است که قبل از روشن کردن کامپیوتر باید صبر کرد تا به دمای محیط برسد. واضح است که اگر محیط گرم، یک محیط مرطوب نیز باشد، احتمال میعان افزایش خواهد یافت.
 

 
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت تحقیقات الکترونیک فطروسی