خروجی های یو پی اس

خروجی های یو پی اس

- مشکلات برق شهری
- پارازیت خط
- اختلال الکترومغناطیسی (EMI)
- افزایش ولتاژ لحظه‌ای (Surge)
- اثرات ناشی از رعد‌و‌برق به خط
- افت ولتاژ لحظه‌ای (sag)
- قطع برق-خاموشی (blackout)
- افت طولانی ولتاژ (brownout)
- نوسانات فرکانسی
- اعوجاج ناشی از سوییچینگ (Switching transient)
- افزایش سریع و ناگهانی ولتاژ
- هارمونیک

خروجی های یو پی اس عبارت هستند از پریزهای وسایلی که قرار است توسط ups مورد حفاظت قرار گیرند به آنها وصل میشوند. تعداد پریزهای خروجی ups عمدتاً به قدرت و همچنین قیمت آن بستگی دارد. معمولاً ups های ارزانتر خروجی های کمتری دارند.
 
Ups های بزرگتر و گرانتر معمولاً میتوانند 6 خروجی و یا بیشتر داشته باشند. انرژی خروجی ها توسط کلید اصلی ups کنترل میشود. اکثر ups های ارزان قیمت خروجی هایی نظیر پریزهای برق شهر دارند که میتوانند وسایل استاندارد را پوشش دهند ولی ups های بزرگتر دارای خروجی های غیر استاندارد برای اتصال وسایلی هستند که جریان بیشتری میکشند (بخش بحث درباره کابل برق ups را ببینید) برخی از یوپی اس های بهتر ساختار قابل تنظیمی برای خروجیهایشان دارند و با جابجایی یک صفحه یا قسمت دیگری از ups میتوان نوعی از خروجی را به نوع دیگری تبدیل کرد.
 
بعضی از وسایل هستند که همراه کامپیوتر استفاده میشوند اما نیازی به حفاظت توسط ups ندارند بعنوان مثال هیچ نیازی به اتصال پرینتر، اسکنر و دیگر تجهیزات خارجی به ups نیست. پرینترهای لیزری به تنهایی انرژی زیادی مصرف میکنند و هرگز نباید به ups ای کمتر از 1400 ولت آمپر وصل گردند. وصل کردن وسایل جانبی غیر ضروری به ups فقط اندازه قدرت مورد نیاز برای ups را بالا میبرد و زمان مفید عملکرد تجهیزات مورد نیازتان را کاهش خواهد داد. از آنجاییکه این وسایل نیاز به حفاظت در قبال پارازیت خط و ولتاژهای اضافی دارند، به ناچار نیازمند محدود کننده های ولتاژ برای خودشان میباشند که اسباب دردسر را فراهم میسازد.
 
به همین دلیل بسیاری از ups ها دارای خروجی های فرعی هستند. سیم کشی این خروجی ها بگونه ای است که فیلتر شده و مقید شده اند ولی توسط اینورتر و باتری تغذیه نمیشوند. Ups های پیشرفته تر شامل حفاظت (فیلتر و محدود کننده ولتاژهای گذرا) برای مودم و اتصالات شبکه ای نیز میباشند و کابلRS232  که یک وسیله ارتباطی استاندارد است وظیفه تبادل اطلاعات به کامپیوتر را بعهده دارد.

 
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت تحقیقات الکترونیک فطروسی