فعالیتهای مرکز تحقیقات الکترونیک فطروسی

مرکز تحقیقات فطروسی با داشتن پیشینه موفق بنیانگذاران در زمینه الکترونیک قدرت با هدف ادامه این تحقیقات بصورت متمرکز و ایجاد امکانات بهتر در صدور تکنولوژی ها و همچنین تحقیقات بر روی انرژی های نو فعالیت خود را بعنوان یک مرکز تحقیقاتی به پارک فن آوری پردیس گسترش داده است.

مرکز تحقیقات الکترونیک فطروسی یک مرکز تحقیقاتی در زمینه الکترونیک قدرت است. تحقيقات و طراحي انواع يوپي اس، انواع Rectifier هاي سبک و سنگين و همچنین تحقیقات در مورد انرژی های نو از جمله حوزه های کاری شرکت می باشد. محصولات و خروجی های کار در این مرکز، تحقیقات و طراحی های حاصل از آنهاست. اگرچه گاهی بمنظور تکمیل طراحی، بازنگری، تصدیق و صحه گذاری، توليد مهندسي و مقدماتي تجهيزات طراحي شده انجام می گیرد، هدف اصلی تحقیقات و فروش طراحی حاصل از آنهاست.

تحقيقات و طراحي هاي انجام شده نه تنها کاملاً قابل رقابت با انواع خارجي است بلكه در برخي موارد با فاصله چندين سال از ساير تحقيقات جهاني پيش است. تولیدات حاصل از این طراحی ها علاوه برکیفیت مناسب معمولاً درمقایسه قیمتی از رقبای اروپایی خود عقب نیست. تحقیقات و طراحی های انجام شده در مرکز تحقیقات الکترونیک فطروسی همگي قابليت صادرات و استفاده در کشورهاي ديگر را دارند تا آنجاييکه در حال حاضر علاوه بر صادرات بسیاری از محصولاتی که توسط شرکتهای داخلی با استفاده از این طراحی ها تولید شده اند، 6 شرکت مستقل خارجي در حال استفاده از اين خروجيها هستند.

در زمینه برنامه های آتی مرکز تحقیقات الکترونیک فطروسی باید گفت این مرکز قصد دارد فعالیت خود را در زمینه تحقيقات متمرکز در مورد يوپي اس و ساير تجهيزات الكترونيك قدرت و تکنولوژي هاي مرتبط ادامه دهد. در این راستا جهت تکمیل طراحی، بازنگری، تصدیق و صحه گذاری، با تولید مهندسی و مقدماتی تجهیزات طراحی شده، این هدف ممکن می گردد.

با توجه به اینکه افزایش رشد مصرف انرژی در جوامع مدرن صنعتی، علاوه بر خطر اتمام سریع منابع فسیلی، جهان را با تغییرات برگشت ناپذیر و تهدید آمیز زیست محیطی مواجه نموده است، لذا در برنامه ها و سیاستهای بین المللی در راستای توسعه پایدار جهانی، نقش ویژه ای به منابع تجدیدپذیر انرژی محول شده است. به گونه ای که بطور مثال اتحادیه اروپا تولید 12% انرژی الکتریکی مورد نیاز در سال 2010 از طریق انرژیهای نو را هدف قرارداده است. لذا بدلیل این نیاز مهم در کشور، ادامه تحقیقات در مورد انرژي هاي نو نیزاز جمله برنامه های آتی قرار داده شده است.

              

بالای صفحه نسخه چاپی   کلیه حقوق متعلق به مرکز تحقیقات الکترونیک فطروسی می باشد خانه | تماس با ما | نقشه سایت
  این سایت توسط شرکت آسمان پیدایش تهیه شده است.